gizchina.it

Nemáte peníze na nový iPhone X? Nezoufejte! Na Mobile World kongresu v Barceloně, který probíhal od 26. února do 1. března, totiž několik výrobců smartphonů představilo svá nová zařízení, která se podezřele hodně podobala novému iPhonu X. A to hlavně díky né moc oblíbenému notchi – zářezu v horní části obrazovky.

Kvalitou samozřejmě soupeřit s vlajkovou lodí Applu nemohou. Pro mnohé však může být zajímavá cena, protože nejlevnější kopie iPhonu X stojí pouhých 40 dolarů. Xko přitom stojí 999 dolarů.

Zde vám představíme některé z klonů:

Noa N10

youtube.com

Chorvatská firma Hangar18 na MWC představila svůj smartphone nazvaný Noa N10. Stejně jako jeho předloha má notch v horní části obrazovky a svého idola dokonce poráží v její velikosti. Noa N10 má totiž 6,2 palcový display, iPhone X má palců 5,8.

Se zářezem ovšem podobnost k jablečnému zařízení ani zdaleka nekončí. Noa N10 má totiž stejně jako iPhone dvojitý fotoaparát na zadní straně zařízení, obrazovku s vysokým rozlišením, dokonce ale i funkci pro odemknutí telefonu pomocí skenu obličeje – příznačně nazvanou Face ID. Jak můžete sami vidět, oproti FaceID Applu se název moc neliší…

N10 má být k dispozici v průběhu letošního roku s operačním systémem Android a s cenovkou kolem 366 dolarů.

Blackview A30

gizchina.it

Jedná se o telefon od společnosti Shenzhen Doke Electronics Co. Ta se postarala o vtipnou historku z kongresu v Barceloně. Neměli totiž hotový ani prototyp mobilu, a tak na své zařízení nalepili vytisknutou domovskou obrazovku iPhonu a takto své zařízení na kongresu prezentovali.

Zástupce společnosti se nechal slyšet, že výroba začne později v tomto roce a že zařízení bude využívat Andoid GO. Také dodal, že cena by měla být více než zajímavá – 40 dolarů.

Doogee V5

cnbc.com

Doogee je dalším z čínských výrobců a tak říkajíc obdivovatelů amerického giganta. V5 je jeho vlajkovou lodí a má 6,2 palcový display, který má v horní části notch.

Zajímavostí je ovšem, že se Doogee podařilo umístit snímač otisků prstů pod obrazovku. Navíc V5 lze nabíjet bezdrátově.

Výrobce však zatím neoznámil cenu tohoto zařízení.

Leagoo S9

youtube.com

A další z čínských výrobců Leagoo. Ten svůj model S9 vyrobil s 5,85 palcovým displayem a s operačním systémem Android bude stát 125 dolarů.

Wiko View 2 PRO

dday.it

Má vlastní a nutno podotknout menší verzi notch designu. V čem ale zůstal věrný své předloze je funkce odemknutí obrazovky pomocí skenu obličeje a umístění dvou kamer na zadní straně telefonu.

Wiko View 2 Pro stojí 365 dolarů.

Apple odmítl kopie komentovat, když se na něj s tímto dotazem obrátila CNBC.

Zdroj: cnbc.com

Napsat komentář